Fizjoterapeuta Jelcz-Laskowice

Fizjoterapeuta – Agnieszka Latała 

Zapraszam do zadbania o zdrowie swoje i swoich dzieci. 

Prowadzę zajęcia w Rodzinnym Centrum Terapii i Edukacji Synapsa, zajmuje się dziedzinami m.in.

Fizjoterapia dzieci i niemowląt

Certyfikaty:

⦁    Podstawy oceny i terapii dziecka w fizjoterapii pediatrycznej.

⦁    Neurorozwojowa diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci w okresie wczesnodziecięcym.

(Na podstawach terapii NDT Bobath)

*Celem terapii wspomagającej rozwój dziecka jest wyrównanie deficytów ruchowych w poszczególnych miesiącach życia. Analiza kinezjologiczna (ruchowa), często stanowi wskazanie do postępowania korygującego – stymulacji neurorozwojowej.

Zaburzenia napięcia mięśniowego (obniżone lub wzmożone podstawowe napięcie posturalne) zawsze utrudniają proces rozwojowy. Jeżeli dziecko od samego początku funkcjonuje w nieprawidłowych schematach ruchowych to nie ma tym samym możliwości prawidłowego nabywania kolejnych, poprawnych  umiejętności.

fizjoterapeuta

Kinezjotaping

Certyfikat:

  • Kinezjotaping w pediatrii

Po co dzieciom KINESIOLOGY TAPING?

Popularne teraz kolorowe taśmy naklejone na rożne części ciała to nic innego jak jedna z technik wspierająca działanie terapeutyczne. Nie należy się jej obawiać. Ma ona na celu sensoryczne oddziaływanie na układ powięziowo – mięśniowy i prowokuje organizm do konkretnego działania jakie terapeuta chciał uzyskać np. wzmocnienie lub redukcje napięcia mięśniowego. Taśmy mają teraz szerokie zastosowanie u dzieci w ortopedii (korekta wad postawy) czy neurologii (niedowład, spastyka).

Na szczególną uwagę zasługuje możliwość korekcji stóp z wykorzystaniem opisywanej metody. Nieznaczne podklejenie może w aktywny sposób zmienić ustawienie stopy. Plastrowanie jest fantastycznym środkiem, ponieważ w sposób CIĄGŁY stymuluje organizm do zadanej zmiany. Połączenie kinezjotapingu z regularnymi ćwiczeniami przynosi nieocenione rezultaty. Ważna jest jednak wielopłaszczyznowa terapia: ćwiczenia, PLASTRY i dobre obuwie, a kolor taśmy pozostawiamy już milusińskim do wyboru

^pobudzenie napięcia mięśnia poprzecznego brzucha

fizjoterapeuta 91 101

^korekcja stopy płasko-koślawej – tym zajmuje się między innymi fizjoterapeuta

 

Terapia stóp

Certyfikat:

⦁    Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych.

*Autorska metoda Pani Barbary Zukunft – Huber oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy dziecka.

Odpowiednimi chwytami  terapeutycznymi, rozciąganiem i manipulacją poprawia się rozwój i funkcja stopy. Uzyskaną korekcję zabezpiecza genetycznie uwarunkowany wzorzec ruchowy. Często terapię uzupełnia się odpowiednim bandażowaniem. Jest ona prosta i skuteczna przy codziennej  i systematycznej pracy.

Wcześnie skorygowany kształt stopy daje w przyszłości podstawy do równego utrzymania ciężaru ciała na płaszczyźnie dwóch stóp. Fizjoterapeuta poświęci dużo czasu z klientem aby rozwiązać jego problem.

fizjoterapeuta

fizjoterapeuta

fizjoterapeuta

Gimnastyka korekcyjna (indywidualny dobór ćwiczeń)

Terapia manualna

Certyfikaty:

⦁    Funkcjonalna terapia manualna (wg. Karela Lewita)

Jest jedną z najbardziej znanych, a z pewnością najdłużej stosowanych metod w Polsce. Terapia manualna jest to leczenie dysfunkcji narządu ruchu przy pomocy rąk terapeuty. Karel Lewit w efekcie wpółpracy z wieloma wybitnymi lekarzami opracował nowoczesny sposób postępowania terapeutycznego, udoskonalając stare i wprowadzając nowe techniki zarówno z zakresu chiropraktyki jak i osteopatii.

fizjoterapeuta

 

⦁    Terapia Yumeiho

Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia. Yumeiho to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia).  Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy oraz mobilizacja stawów przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.

151

Masaż Leczniczy

Certyfikat:

⦁    Masaż tkanek głębokich

*Nazwa metody „Masaż tkanek głębokich” sugeruje silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta w rzeczywistości metoda ta jest wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją a dodatkowo bardzo wolno, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do  siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że metoda staje się skuteczna, a pożądane efekty zauważyć można  już po pierwszym zabiegu. Fizjoterapeuta poleca masaż leczniczny.

Polecany w przypadku powszechnych dolegliwości i urazów takich jak:

⦁     przewlekły ból mięśniowy

⦁    zmniejszona ruchomość stawów

⦁    przykurcz ścięgien i mięśni

⦁    zapalenie rozścięgna podeszwowego

⦁    rwa kulszowa

⦁    łokieć tenisisty, golfisty

⦁    zespół bólowy kręgosłupa

⦁    rwa barkowa

⦁    napięciowe bóle głowy

⦁    wady postaw

fizjoterapeuta

ZAPRASZAM DO KONTAKTU !

786 233 200

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *