Joanna Niedzielska psycholog, arteterapeuta Jelcz-Laskowice

  • 0
psycholog jelcz-laskowice

Joanna Niedzielska psycholog, arteterapeuta Jelcz-Laskowice

Zawodowo spełniam się pomagając innym, robię od 7 lat, głównymi odbiorcami mojej pracy są dzieci oraz młodzież niepełnosprawna intelektualnie oraz ruchowo oraz ich rodziny.

Prowadzę terapię indywidualną, grupową, spotkania z rodzicami, udzielam konsultacji, diagnozuję zaburzenia rozwojowe, szczególnie autyzm.

W swojej pracy staram się podchodzić do Klienta w sposób holistyczny, objaw jest tylko wierzchołkiem góry lodowej – drogowskazem, bardzo często oprócz pracy z dzieckiem konieczna jest praca z pozostałą częścią rodziny, ponieważ rodzina to całość, to system, to interakcja.

Uwielbiam pracować arteterapeutycznie czyli korzystając ze sztuki pomagać psychologicznie, zajęcia są miłe dla dziecka, a ja mogę mu pomóc w tak zwanym „między czasie „, dziecko malując, tańcząc, śpiewając „mówi” mi o wiele więcej niż używając słów, bardziej się otwiera, relaksuje, rozwija.

Kolejną formą terapii, którą stosuję to felinoterapia – terapia psychologiczna w asyście kota. Kontakt ze zwierzęciem odpręża, pozwala przełamać strach wobec zwierzęcia, pozwala lepiej zrozumieć jego zachowania, a także uczy odpowiedzialności za istotę żywą.

Prywatnie kocham moje zwierzęta 2 psy i 3 koty i mogłabym mieć ich więcej. Od dziecka zwierzęta są w moim życiu i nie wyobrażam sobie codzienności bez nich. Lubię czytać książki oraz podróżować poznając nowe kultury, a miejscem szczególnie bliskie mojemu sercu to Holandia.