Kinga Sokołowska – pani Głoska :) Logopeda Jelcz-Laskowice

  • 0
logopeda jelcz-laskowice

Kinga Sokołowska – pani Głoska :) Logopeda Jelcz-Laskowice

Zaczęło się na studiach z filologii polskiej, gdzie na drugim roku podczas zajęć z gramatyki opisowej dowiedziałam się o logopedii – dziedzinie zajmującej się prawidłową artykulacją głosek. Od tej pory zaczęłam interesować się tą tematyką, a po skończeniu studiów z polonistyki postanowiłam wybrać kolejny kierunek.  Oczywiście wybrałam logopedię. W 2014 roku ukończyłam dwuletnie studia podyplomowe na Dolnośląskiej Szkole Wyższej i uzyskałam tytuł logopedy. W ciągu  trzech lat miałam dużo doświadczeń  z zakresu logopedii jak i pedagogiki. Uczęszczałam na zróżnicowane tematycznie praktyki logopedyczne, m.in. w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, przychodniach lekarskich. Byłam także wolontariuszką we Wrocławskim Centrum Psychostymulacji.

Ostatnie pół roku spędziłam prowadząc terapię indywidualną oraz zajęcia grupowe w szkole podstawowej. Zajmowałam się opóźnionym rozwojem mowy, dyslalią, niepłynnością mówienia.  Prowadziłam również zajęcia logopedyczne  w żłobku.

W swojej pracy stawiam przede wszystkim na terapię w formie zabawy.

Moje pomoce są często wykonane własnoręcznie, wciąż poszukuję nowych rozwiązań by uatrakcyjnić terapię, a tym samym zaciekawić małych odkrywców.  Wzięłam  udział w warsztatach  z projektowania własnoręcznych pomocy logopedycznych, by zbierać  pomysły na urozmaicenie terapii dzieciom. Poszerzam  również swoją wiedzę merytoryczną biorąc udział w szkoleniach

 

Ale nie samą pracą człowiek żyje!

Czas wolny staram się spędzać aktywnie. Najchętniej poza miastem poznając nowe miejsca.  Podróżowanie, odkrywanie innych kultur oraz smakowanie lokalnego jedzenia to coś co mnie inspiruje i dodaje energii do dalszego działania.